LAMITA ORGANIC

Każdy nasz sweter to małe dzieło sztuki!

Lamita Organic to najwyższej jakości, ręcznie wykonane , wełniane swetry i akcesoria.

W naszej ofercie znajdziecie designerskie projekty, przeplatające się z ponadczasową elegancją.

Wyznajemy zasadę slow fashion.

Każdy produkt wykonywany jest w pełni ręcznie, przez wykwalifikowanych polskich rzemieślników.

Kolekcje powstają w małej ilości, z najwyższej jakości, luksusowych, certyfikowanych wełen.

POLSKA MARKA

Ręcznie robione, wełniane swetry i akcesoria

1

Ręcznie robione swetry

Głównymi produktami naszej marki są ręcznie robione swetry. Bazujemy na najwyższej jakości wełnie, z jawnych źródeł objętych certyfikatem Fair Trade oraz Mulesing Free. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie-poprzez kolorowe, oryginalne projekty aż do ponadczasowej klasyki. Posiadamy opcję zarówno dla wegan jak i alergików.

2

Nasze włóczki

Wszystkie włóczki, z których wykonujemy nasze produkty, cechują się jakością na najwyższym, światowym poziomie. Produkcja i barwienie odbywa się w Peru przy użyciu barwników najlepszych, europejskich producentów, co gwarantuje najwyższą jakość. Farby, używane do barwienia wełny nie zawierają metali ciężkich, AZO i są zgodne ze standardami REACH i Oeko-Tex.

3

Każdy produkt wykonujemy w pełni w Polsce

Każdy produkt wykonany jest w Polsce, z największą dbałością o najdrobniejsze detale. Wspieramy Fair Trade, nie pochwalamy masowej produkcji, a wszystkie nasze produkty powstają lokalnie przez wykwalifikowanych rzemieśników.

LAMITA ORGANIC

Co wyróżnia naszą markę?

Autorskie, niebanalne projekty

Lamita to współczesna, luksusowa marka, która stawia na wysoką jakość, ręcznie robioną odzież, bliskie relacje z klientem, przemyślane zakupy i wspieranie lokalnych kobiet w naszej społeczności.

Pakujemy ekologicznie!

Podczas pakowania przesyłek do Was, unikamy folii i plastiku, a nasze pudełka posiadają certyfikat FSC (certyfikat świadczący o pochodzeniu opakowania ze zrównoważonych źródeł).

Nagroda Modopolis

We wrześniu 2020r Lamita została laureatem konkursu Modopolis – Forum Mody Polskiej i otrzymała kolejne wyróżnienie – rekomendacje Modopolis, która świadczy o etycznej, ekologicznej oraz odpowiedzialnej modzie.

Moda zrównoważona

Filozofia marki opiera się na prostych, ale jakże ważnych zasadach. Slow Fashion, Fair Trade, Zero Waste i transparentność marki to dla Nas priorytet. Wierzymy, że wiedza na temat pochodzenia wełny, jej certyfikaty oraz proces tworzenia naszego produktu to standard – a nie przywilej.

LAMITA ORGANIC
KWINTESENCJA RĘKODZIEŁA

Moda dla kochających planetę

Początki marki sięgają 2017 roku, gdzie głównym produktem była ekologiczna, odzież dziecięca. Przez kolejny okres firma rozwijała się i ewoluowała, poszerzając swoją eko-ofertę o zrównoważoną modę damską.

Z czasem, podążając w duchu slow fashion, ograniczyliśmy produkcję odzieży, dlatego naszym głównym produktem stało się rękodzieło, wykonywane pod zamówienie klienta, aby zminimalizować nadprodukcję tekstyliów.

Głęboko wierzymy, iż w Polsce, tak jak ma to już miejsce na całym świecie, istotnie ludzie zaczną doceniać trend Slow Fashion, ceniąc jakość produktu ponad ilość, wspierając przy tym lokalne rękodzieło.

We wrześniu 2020r Lamita została laureatem konkursu Modopolis – Forum Mody Polskiej i otrzymała kolejne wyróżnienie – rekomendacje Modopolis, która świadczy o etycznej, ekologicznej oraz odpowiedzialnej modzie.

W lipcu 2022r Lamita została zaproszona do wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Mody Zrównoważonej w Rzymie - Phygical Sustainability Expo.

Z dumą wspieramy organizację OneTreePlanted i za każdy sprzedany produkt z naszego butiku online przekazujemy organizacji 1€ a tym samym sadzimy 1 drzewo, reasumując Ty również masz w tym swój udział! Dziękujemy Ci za to 1 sprzedany produkt = 1 zasadzone drzewo

Obserwuj nas na instagramie

@lamita_organic

Newsletter

Zapisz się i odbierz 10% rabatu

    © 2023 lamita-organic.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

    Projekt i wykonanie: