Recycled Claim Standard (RCS) to międzynarodowy, dobrowolny standard, który określa wymogi dla firm zewnętrznych ws. certyfikatów dotyczących włókien pochodzących z recyklingu oraz łańcucha dostaw. Głównym celem RCS jest zwiększenie użycia włókien pochodzących z recyklingu oraz zastosowania się do wymogów dotyczących łańcucha dostaw określonych w Content Claim Standard (CCS).

Global Organic Textile Standard (GOTS) to uznany i wiodący światowy standard produkcji materiałów z włókien organicznych. Określa rygorystyczne kryteria środowiskowe dotyczące całego łańcucha dostaw, a także wymaga zgodności z kryteriami społecznymi.

Ten certyfikat dostarczany jest przez Promperú, jednostkę należącą do peruwiańskiego Ministerstwa Handlu Zagranicznego i Turystyki. Fair Trade to model oparty na solidarności, sprawiedliwości i etyce, który dba o zapewnienie należytego wynagrodzenia dla każdej ze stron zaangażowanych w proces produkcji produktu lub usługi.

Mulesing to bolesny zabieg chirurgiczny wykonywany u owiec, powszechny w Australii, który ma na celu zapobiegać infekcjom pasożytniczym. Można jednak uniknąć mulesing’u, korzystając z dostępnych alternatyw. Nasza włóczka jest w 100% wolna od mulesing’u.

STANDARD 100 by OEKO-TEX®️ jest najpowszechniejszym na świecie oznaczeniem materiałów sprawdzonych pod kątem szkodliwych substancji. W trosce o zaufanie klientów i najwyższe bezpieczeństwo.

Global Recycled Standard (GRS) to międzynarodowy standard dotyczący całego produktu, który określa wymagania względem stron trzecich dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu, łańcucha dostaw, praktyk środowiskowych i społecznych, obostrzeń chemicznych. Celem GRS jest zwiększenie użycia materiałów pochodzących z recyklingu.

Certyfikat FSC® oznacza, że materiały używane do produkcji naszych opakowań pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. The Forest Stewardship Council® (FSC®) to organizacja not-for-profit o zasięgu globalnym, która zajmuje się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na świecie. FSC® określa normy w oparciu o ustalone zasady odpowiedzialnej gospodarki leśnej przy wsparciu interesariuszy środowiskowych, społecznych i gospodarczych.

Obserwuj nas na instagramie

@lamita_organic

Newsletter

Zapisz się i odbierz 10% rabatu

    © 2023 lamita-organic.com. Wszelkie prawa zastrzeżone.

    Projekt i wykonanie: